One pixel

Buna s igračem više do pobjede protiv Mladosti

NK Buna - NK Mladost

Nogometaši Bune danas su pod tmurnim i na trenutke kišnim turopoljskim nebom na 'domaćem' terenu u Mraclinu rezultatom 1:0 svladali momčad Mladosti iz Obrezine te tako nakon dva uzastopna prvenstvena poraza upisali nova tri boda.

Na utakmicu 12. kola Prve županijske nogometne lige Istok svakako je uvelike utjecala rana ozljeda gostujućeg igrača Patrika Treščeca kojemu je u duelu povrijeđena ruka. Naime, Treščec je kolima hitne pomoći prebačen u bolnicu sa sumnjom na prijelom ruke, a s obzirom da momčad Mladosti nije imala zamjena na klupi bila je prisiljena gotovo cijeli susret igrati s igračem manje.

Upravo taj veliki hendikep vrlo brzo je iskoristila Buna koja je preko Marka Kovačića u 25. minuti došla do, kako se kasnije i ispostavilo, jedinog i odlučujućeg pogotka na utakmici.

Stvarala je Buna nekoliko polušansi i šansi do kraja poluvremena no nisu ih uspjeli realizirati.

Početkom drugog poluvremena domaća je momčad očekivano krenula vrlo ofenzivno s namjerom da poveća svoje vodstvo. Već u 46. minuti zaprijetio Barišić no njegov udarac odlazi pokraj desne stative.

Momčad Borisa Konjevića i u ostatku susreta nastavila je koristiti rupe među obrambenim linijama Mladosti. Vrlo izglednu šansu imali su u 62. minuti kada je Jakov Rak sjajno gurnuo loptu za Matea Kuzmića kojemu je gostujući vratar Petar Tomić Mijat u posljednji tren izbio iz nogu.

Najveću priliku Buna je imala u 67. minuti kada je Matej Mikulin ubačajem s lijeve strane sjajno pronašao kapetana Roberta Huđbera koji se nalazio unutar peterca, no on glavom tuče uz samu desnu vratnicu. Dvije minute kasnije zaprijetio je i jedini strijelac dvoboja, Kovačić, ali njegov udarac s ruba šesnaesterca također odlazi pokraj gola.

Iako je dominirala terenom, Buna se u posljednjih 20-ak minuta neobjašnjivo povukla na svoju polovicu što je uskoro rezultiralo opasnim pokušajima domaće momčadi.

Prvo je u 71. minuti sa 16 metara opalio Franjo Periša čiji pokušaj odlazi pokraj stative, da bi u 75. minuti gosti još jedanput opasno zaprijetili iz slobodnog udarca. Alen Pejak gađao je desne 'rašlje' no njegov udarac prohujao je uz samu spojnicu. Upravo je Pejak samo dvije minute kasnije imao i najveću priliku da gostujuću momčad dovede do izjednačenja no unutar 16 metara glavom je tukao tik uz vratnicu. Spomenimo da su pritisku Mladosti u posljednjih 15-ak minuta dvoboja znatno pridonijeli pomalo grublji prekršaji, a zbog jednog takvog Huđber je kažnjen i žutim kartonom.

Slobodan udarac za Mladost (foto VG Danas)

Buna je do kraja dvoboja imala sjajnu priliku da poveća svoje vodstvo i mirno uđe u samu završnicu no Kuzmićev udarac glavom u 88. minuti sa samo dva metra udaljenosti sjajno brani vratar Tomić.

S nova tri boda i trećom domaćom pobjedom, bez obzira na okolnosti dvoboja, očekivano je bio zadovoljan i trener Konjević.

-Ne treba svakoj pobjedi gledati u zube. Tri boda su tu, cilj je ispunjen, a sad dojam, bilo je i boljih utakmica s boljim dojmom pa opet ostaneš s nula bodova. Tvrda utakmica, tvrd protivnik, ujednačena utakmica. Na nesreću njihov igrač se ozlijedio pa su ostali s igračem manje u dosta ranoj fazi utakmice- kazao je Konjević te čestitao svojim momcima na nova tri boda i poručio da idu dalje.

Buna u sljedećem kolu gostuje kod Naftaša iz Ivanića koji uvjerljivo drži prvo mjesto ljestvice no prema riječima Konjevića to ih nimalo ne opterećuje.

-Idemo u goste vodećem Naftašu bez nekog opterećenja. Imamo solidan bodovni učinak do sada. Idemo se igrat i nadigravat s njima i pokušati uzeti što nam ponude- najavio je Konjević.