One pixel

Buna svladala Zvekovac i upisala treću prvenstvenu pobjedu

NK Buna - Zvekovac

Nogometaši Bune danas su na svom privremenom domaćem terenu u Mraclinu došli do treće ovosezonske pobjede.

Naime, momčad Borisa Konjevića nova tri boda upisala je protiv NK Zvekovca kojega su svladali s 4:2.

Domaćini su izrazito čvrsto i ofenzivno ušli u utakmicu te vrlo brzo zavladali sredinom terena. Dominirali su u svakom segmentu nogometne igre, ne dopuštajući gostujućoj momčadi da prijeđe centar igrališta, a pritisak i dobru igru okrunili su u 17. minuti kada za 1:0 pogađa Pavao Galović.

Samo pet minuta kasnije domaćini su još jedanput zatresli protivničku mrežu, a ovog puta u strijelce se upisao Mateo Kuzmić koji Buni donosi dva gola prednosti.

Momčad Zvekovca u prvom je poluvremenu izgledala potpuno nemoćno, a svoju su igru prema naprijed gradili isključivo na visokim ispucavanjima, kontrama i polukontrama, dok su domaćini mudro koristili rupe među njihovim razvučenim linijama te prijetili iz svih pozicija.

U 37. minuti Buna dolazi i do trećeg pogotka kada s ruba šesnaest metara desnom nogom lijepo pogađa Josip Barišić.

Krenuli su domaći sjajno i u nastavku utakmice te su nakon samo pet minuta igre došli i do četvrtog gola.

Mateo Kuzmić vješto je iskoristio pogrešku gostujućeg obrambenog dvojca te se sjurio prema golu i loptu poslao pokraj golmana Juričkog da bi je u mrežu pospremio Tomislav Matak.

No u zadnjih 20-ak minuta Buna se gotovo u potpunosti povukla, a loptu prepustila gostujućoj momčadi. Do tada najveću priliku na utakmici Zvekovac je stvorio u 75. minuti kada Emanuel Peti pogađa prečku. I kada se činilo da će Buna sačuvati čistu mrežu, po desnoj strani prolazi Dino Pucelj te zahvaljujući nepravovremenoj i mlakoj reakciji obrambenih igrača u 79. minuti šalje loptu iza leđa domaćeg vratara.

Samo tri minute kasnije gosti još jednom probijaju Bunine bokove, no ovog puta s lijeve strane. U šesnaest metara sjurio se Antonio Kovačević koji pored dvojice stopera šalje loptu kroz noge golmana Raka te zabija za 4:2.

Unijelo je to određenu dozu nesigurnosti u redove domaće momčadi no do kraja dvoboja uspjeli su neutralizirati pokušaje Zvekovca te ugasiti njihove nade da u Mraclinu mogu doći do bodova.

Izvedbom svojih momaka u konačnici je bio zadovoljan i trener Konjević.

-Dobar ulazak u utakmicu. Igrali smo onako kako smo se dogovorili, znači širok teren, lijepi teren, išli smo razvući protivnika, ipak smo tu domaćini, a i nominalno na ljestvici bolji od protivnika. Realizirali smo svoje šanse i solidno ušli i u drugo poluvrijeme međutim osjetio se zamor i malo smo se i opustili na 4:0 tako da smo nesretno i nespretno primili ta dva gola, ali na kraju ipak uspješno priveli utakmicu kraju- rekao je trener Konjević.

Dodao je da polako skupljaju bodove te da se konsolidiraju i malo-pomalo pokušavaju uhvatiti sredinu ljestvice.

-Iduće kolo igramo s Mraclinom, pravim domaćinom ovdje, i bit će to jedna dobra utakmica, pa evo ovom pobjedom pozivamo navijače da nas podrže u što većem broju- završio je Konjević.