One pixel

Buni susjedski derbi protiv Mraclina

NK Buna (foto: Vitomir Štuban)

U susjedskom derbiju vidjeli smo vrlo loše prvo, puno bolje drugo poluvrijeme i u konačnici slavlje Bune na Novoj grabi. Mraclin je poveo ponajviše zaslugom golmana gostiju Filipa Raka, pri jednom izletavanju on je želio ispucati loptu ispred nadolazećeg mraclinskog napadača Ivana Kosa koju promašuje, spomenuti napadač to je lijepo ispratio i spremio loptu u mrežu gostiju. 1:0.

Nakon toga slijedi neshvatljivo opuštanje Mraclina koje su gosti iskoristili za poravnanje. Jedna oduzeta lopta domaćem igraču Čičku na sredini terena sa desne strane stopera Huđbera, bijeg po boku i fina asistencija za Ivana Raka koji ne griješi uz uspavanu domaću obranu. Poslije poravnanja odvijala se posve otvorena utakmica, bilo je prilika na obje strane.

U samoj završnici susreta, igrala se 3. minuta sudačke nadoknade i kad su gledatelji već počeli napuštati tribinu uvjereni u podjelu bodova. Sijevnula je kontra Bune, izigrana je domaća obrana, Ivan Rak izlazi “jedan na jedan” na golmana Dražića, veznjak Bune pogodio je po drugi puta pored vratara Dražića za pobjedu svoje momčadi.

MRACLIN – BUNA 1:2

MRACLIN. SRC Nova graba. Gledatelja 150.
Sudac: N. Meić. Pomoćnici: Vitez i Mužar.

STRIJELCI: 1:0 – I. Kos (54) , 1:1 – I. Rak (62) , 1:2 – I. Rak (90+3).

MRACLIN: Dražić, Škrinjarić (od 42. Đurašin), J. Domitrović, M. Kos, Petravić (od 73. Starčević), Jakovljević, Jurić, Onić, M. Rus, Čičak (od 70. J. Cvetnić), I. Kos.   TRENER: Vlado Horvat.

BUNA: F. Rak, Mrkonjić (od 63. Konjević), Kovačić, Kuzmić (od 57. Prnjak), Sabljo, Huđber, Galović (od 68. Rovišan), I. Rak, Vujnović, Šebek (od 90. J. Rak), Barišić (od 77. Lučan).   TRENER: Boris Konjević.