One pixel

Dobrom igrom Dinamo Hidrel konačno i do tri boda

NK Buna - NK Dinamo Hidrel (vgdanas)

U nedjelju 11. studenog 2018. u Mraclinu od 14 sati na igralištu Stara graba, Buna je bila domaćin Dinamu Hidrelu iz Novog Čiča u 14. kolu prvenstva 1. županijske lige istočna skupina. Zasluženo su slavili gosti i konačno za dobru igru nagrađeni su trobodom koji im je u ranijim susretima iz raznih razloga izmicao. Na klupi Dinama Hidrela kao novi trener bio je Neven Andrišević koji je zamijenio Jakova Markovića. Igralo se oštro, na trenutke i nervozno ali ipak korektno pa nije bilo pokazivanja kartona bilo koje boje.

U izjednačenom dvoboju u prvih pola sata u 27. minuti gost Jambrešić ubacio je iz slobodnjaka a odlični stoper Dinama Pudić glavom je pucao a dobro postavljeni vratar Filip Rak paradom obranio. Vratar Bune istaknuo se i u 30. minuti kada je poletarac Hidrela Blažević prekrasno dugom proigrao Gmižića, ovaj dobro gađao a Rak opet spriječio pogodak. Repriza opisanog dogodila se u 39. minuti samo ovaj put Domagoj Gmižić bio je još precizniji i zatresao mrežu za 0:1. Buna je zamalo poravnala rezultat četiri minute kasnije ali je vratar Bruno Filipović paradom u desnom kutu zaustavio udarac Josipa Barišića. Nakon odmora Hidrel je do 50. minute mogao mnogo toga riješiti u svoju korist.

Najprije je Blažević u 48. minuti napravio dar-mar po lijevoj strani i odigrao povratnu za Gmižića koji vara vratara ali lopta je otišla zamalo pored lijeve vratnice izvana. Slično je akciju Hidrela s desna zaključio i još jedan mladi dinamovac Mateo Jurišić u 50. minuti. Nakon toga Buna je stisnula i napadala ali bilo je to nekako stihijski i jalovo, možda i zbog odličnih stopera iz Novog Čiča, super mladog a neprelaznog Matije Panića i super iskusnog Amela Pudića koje majstorski dirigirao suigračima. Odluka je pala u samom finišu utakmice. Najprije je u 82. minuti Damir Josić poslao projektil s 25 metara prema vratima Bune a u 89. sijevnula je kontra plavih kada je Martin Žugaj pobjegao pratnji i zabio za 0:2. U sudačkoj nadoknadi Buna je preko trenera-igrača Borisa Konjevića smanjila rezultat na 1:2 preciznim udarcem sa 17 metara ali za nešto više, više nije bilo vremena.

BUNA-DINAMO HIDREL 1:2
MRACLIN Igralište Stara graba. Igrano 11. studenog 2018. od 14 sati. Gledatelja 50. Sudac: Petar Jerbić. Pomoćnici: Ivica Malkoč i Tihomir Bratković (svi iz Velike Gorice). Delegat: Dario Petrac (Zagreb).
STRIJELCI: 0:1-Gmižić (39), 0:2-Žugaj (89), 1:2-Konjević (90).
BUNA (4-3-3): F. Rak-J. Rak (od 70. Konjević), Šebek, Huđber, Lučan (od 46. Rovišan)-Mrkonjić, Vujnović, M. Kovačić-Galović, M. Kuzmić, J. Barišić (od 64. Mikulin).
TRENER: Boris Konjević
DINAMO HIDREL (4-2-3-1): Filipović-Slivak, Panić, Pudić, Sudar (od 70. Žugaj)-Jurišić (od 66. Josić), I. Jambrešić-N. Kuzmić, Šantek (od 46. Španiček), Blažević-Gmižić (od 62. Čolić).
TRENER: Neven Andrišević
IGRAČ UTAKMICE: Matija Panić